Земля

Всього за три дні через виверження у Тонга сталося 590 000 ударів блискавки

Виверження підводного вулкана біля острова Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай супроводжувалося одним з найбільших скупчень вулканічних блискавок.

Вулканічний острів Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай, розташований приблизно в 65 км на північ від столиці держави Тонга, димів близько місяця, перш ніж 13 січня почалася серія вибухів.

Два дні по тому магма, нагріта до 1000°C, зустрілася з морською водою температури 20°C, викликавши миттєвий і потужний вибух. Того вечора за шість годин було зафіксовано майже 400 000 ударів блискавки!

Під час виверження вулкана є два джерела появи блискавки. Коли висота шлейфу становить менше 4 км, камені, лава і попіл труться один об одного і обмінюються електронами. Це призводить до виникнення блискавки, якщо є відповідний поділ зарядів.

У міру того як шлейф піднімається вище, до 8 км і більше, вода в магмі охолоджується досить, щоб утворити крижані частинки різних розмірів. Потім вони труться один об одного і самі по собі викликають блискавку, як під час грози.

Згідно з даними наземної глобальної мережі виявлення блискавок GLD360, за триденний період відбулося в цілому майже 590 000 ударів блискавки.

Близькість до морської води зіграла велику роль в цьому. Лава розпадається на більш дрібні шматочки, коли стикається з водою, тим самим збільшуючи кількість заряджених частинок, доступних для зіткнення, викликаючи блискавку.

Подивитися анімацію з блискавками можна за посиланням.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button