Земля

Генетики встановили, які ссавці вижили після зникнення динозаврів

Секвенований геном щелезуба показав, що ці тварини жили у часи динозаврів, але збереглися до наших днів.

Міжнародна група вчених показала, що щелезуби — родина ссавців з ряду комахоїдних – збереглися на Землі з часів динозаврів. Біологи дізналися це, проаналізувавши ділянки ДНК тварини.

Дослідницька експедиція вирушила на острови Карибського басейну, де розташовані місця проживання звірків. У польових умовах найбільше труднощів у зоологів викликало транспортування генетичного матеріалу, до якого пред’являлися високі вимоги через переносне обладнання. Отримавши його, вчені чимало здивувалися, так як в ДНК виявилося багато однакових ділянок. Вони пояснили цей феномен ізоляцією, в якій жили щелезуби весь цей час.

Відносна простота послідовності дозволила швидко відновити ДНК і порівняти її з генами інших ссавців. Ці дані показали, що щелезуби відносяться до гілки, яка бере свій початок 73,6 мільйона років тому. Тарас Олексюк, генетик з університету Пуерто-Ріко, поділився враженнями:

«Ми підтвердили раннє видоутворення щелезубів і поставили крапку в тривалих дебатах про те, чи дійсно вони пережили падіння метеорита».

Генетики установили, какие млекопитающие выжили после исчезновения динозавров
Eladio Fernandez, Caribbean Nature Photography

На відміну від інших ссавців, щелезуби, як і деякі види землерийок, зберегли здатність вбивати жертву отрутою, який зберігається в їх зубах, подібно зміям. Зовні ці тварини нагадують кротів, але мають довгі кігті і носи. Їх вважали вимерлими до 1833 року, коли їх виявила дослідницька експедиція. Але навіть після цього дослідження ускладнювалися нічним способом життя тварин. Біологи сподіваються, що розшифрований геном щелезуба допоможе зрозуміти, як їх зуби «навчилися» виробляти отруту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button