Всесвіт

Встановлений на МКС тривимірний принтер надрукував першу деталь

3D-принтер, відправлений на МКС ще у вересні, вперше в космосі надрукував пластмасову деталь. Про це повідомило Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA).

26-11-14-foto-cikavosti550x354-1

У лабораторії американського наукового модуля Destiny командир екіпажу МКС Баррі Уїлмор 17 листопада встановив випробувальну модель принтера, створеного компанією Made In Space і здійснив його калібрування. 24 листопада інженери в Центрі управління польотами віддали пристрою команду надрукувати для самого себе деталь – білу пластмасову пластину, розміром 7,6 на 3,8 сантиметра з логотипом NASA. Принтер надрукував її в умовах невагомості космічної станції.

Принтер друкує тривимірні моделі за допомогою спайки тонких пластмасових ниток. Вчені NASA відзначили, що в деяких місцях спайка виявилася легшою, ніж очікувалося. Це може свідчити про те, що в умовах невагомості тривимірний друк відбувається трохи по-іншому, ніж під час земного тяжіння.

Читайте також: Хмари з космосу: Якою бачать Землю космонавти МКС

Генеральний директор Made In Space заявив, що це не просто перший випадок 3D-друку в космосі, але і перший випадок умовної “телепортації” об’єкта, так як команду на друк віддали із Землі. Загалом принтер повинен надрукувати ще близько 20 пластмасових об’єктів, які потім доставлять для аналізу на Землю. Надалі принтер планують замінити на більш досконалу модель. Очікується, що з розвитком цієї технології космонавти зможуть друкувати необхідні їм запчастини та інструменти. Це повинно підштовхнути космічні дослідження і зробити їх набагато дешевшими.

Натхнення: dni.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button