Всесвіт

Комети, що залишають Сонячну систему, ймовірно, прибули здалеку

Астрономи із Національної астрономічної обсерваторії Японії (NAOJ) проаналізували траєкторії двох об’єктів, які назавжди покидають нашу Сонячну систему, і прийшли до висновку, що ці об’єкти, по всій видимості, мають позасонячне походження. Ці результати дозволять нам глибше зрозуміти Сонячну систему і її околиці.

Не всі комети обертаються на невеликій відстані навколо Сонця. Деякі комети пролітають крізь Сонячну систему з великою швидкістю і виходять з неї, залишаючи назавжди. Розрахувати напрямок подальшого руху таких комет відносно просто; куди складніше зрозуміти, звідки вони прибули.

Відомі два можливих сценарії. У першому сценарії комета спочатку знаходиться на стабільній орбіті навколо Сонця, однак гравітаційна взаємодія з об’єктом, який проходить поряд, призводить до зміни орбіти комети. Потім комета занурюється у внутрішню частину Сонячної системи, де її можна спостерігати до тих пір, поки вона не вийде з нашої планетної системи в міжзоряний простір. У другому сценарії комета приходить в Сонячну систему здалеку, можливо, з іншої планетної системи і, таким чином, виявляється в околицях Сонця випадково, пролітає повз нашої зірки і продовжує рухатися далі.

У новому дослідженні Аріка Хігучі (Arika Higuchi) і Ейїтіро Кокубо (Eiichiro Kokubo) з NAOJ розрахували варіанти траєкторій, які повинні мати об’єкти в кожному з цих двох сценаріїв. Потім автори порівняли свої розрахунки зі спостереженнями двох незвичайних об’єктів, 1I/Оумуамуа, відкритого в 2017 р., і 2I/Борисов, відкритого в 2019 р. Дослідники знайшли, що сценарій походження з міжзоряного простору як першого, так і другого об’єктів представляється найбільш імовірним.

Команда також розрахувала, що газові гіганти, що проходять поруч з Сонячною системою, можуть дестабілізувати орбіти довгоперіодичних комет і направляти їх уздовж траєкторій, схожих на траєкторії двох вивчених у цьому дослідженні об’єктів.

Дослідження стало доступне для ознайомлення онлайн 11 листопада 2019 р. та буде опубліковано у свіжому номері журналу Monthly Notices of the Royal Astronomical Society за лютий 2020 р.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button