Здоров'я

Вулканічна активність збільшує кількість респіраторних захворювань на чверть

Нове дослідження, проведене Університетом Лідса та Університетом Ісландії, вивчало вплив забруднення навколишнього середовища, викликаного виверженням вулкана Холухраун у 2014-2015 роках. Вчені прийшли до висновку, що вулканічна активність помітно збільшила кількість респіраторних захворювань.

вулкани01

Після великого виверження випадки респіраторних захворювань в Ісландії зросли майже на 1/4, а частота видачі ліків проти астми — на 1/5.  Доктор Євгенія Іллінська зі школи землі й навколишнього середовища Лідського університету сказала: “вулкани є значним джерелом забруднення повітря, але, звичайно, його не можна контролювати”.

Виверження Холухрауна було одним з найбільших у своєму роді за останні 200 років, під час цієї події в повітря було випущено 11 мільйонів тонн діоксиду сірки, які поширилися по Ісландії та Атлантичному океану в напрямку Європи.

Головна проблема полягає в тому, що шкідливі частинки, що потрапляють в повітря, настільки малі, що можуть проникати глибоко в легені, потенційно викликаючи серйозні проблеми зі здоров’ям, такі як загострення нападів астми. Раніше вже було підраховано, що короткострокове і довгостроковий вплив такого роду частинок, як з антропогенних, так і з природних джерел, викликає більш як три мільйонів передчасних смертей у всьому світі на рік.

Отримані результати можуть мати значні наслідки для майбутніх дій, що вживаються для захисту здоров’я 800 мільйонів людей у всьому світі, що живуть поблизу діючих вулканів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button