Здоров'я

В Індії зареєстрована смертельно небезпечна для людства інфекція

Як мінімум дев’ять осіб на півдні Індії померли від інфекції, викликаної смертельно небезпечним вірусом Ніпах, який провокує запалення мозку і респіраторні захворювання. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) зараховує інфекцію до тих, що можуть викликати глобальну епідемію. Про це повідомляє видання Science Alert.

Вірус Ніпах — відносно недавно виявлений інфекційний агент. Його виявили в 1999 році під час спалаху хвороби в Малайзії. Переносником є представники сімейства крилановых (Pteropodidae), у тому числі летючі лисиці. Інфекція зустрічається в Австралії, Бангладеш, Індії, Китаї, Таїланді і Африці. Від рукокрилих вірус може переходити на інших тварин, зокрема свиней і людини, а також передаватися від людини до людини через слину. В даний час від хвороби не існує ліків і вакцин, і вмирає від 40 до 75 відсотків заражених.

Новий спалах відбувся в місті Кожікод в індійському штаті Керала. Результати аналізів підтвердили, що у трьох з дев’яти загиблих в організмі був вірус Ніпах. Крім того, з підозрою на інфекцію госпіталізовано ще 25 осіб.

Хвороба може протікати безсимптомно, але частіше розвивається енцефаліт. Пацієнти скаржаться на м’язову слабкість, біль у горлі, підвищену температуру, потім з’являються ознаки ураження центральної нервової системи, що закінчується комою. У деяких випадках уражаються легені, і може виникнути гостра дихальна недостатність. Навіть якщо людина пережила первинну інфекцію, вірус може повторно активуватися через місяці або роки. У видужалих можуть спостерігатися постійні неврологічні симптоми, включаючи зміни особистості.

Кнопка «Наверх»