Здоров'я

Кішки дійсно лікують людей

З допомогою наукового експерименту цілющу здатність котів змогли тепер довести і американські вчені. Вони спільно зі своїми колегами з Німеччини провели експеримент, в якому взяли участь близько десяти тисяч добровольців, у яких в будинку жив чотириногий друг. Заміри стану фізичного здоров’я і психологічні тести показали, що погладжування кішки завжди піднімало його власнику настрій.

b31c7eeb169cbcd204cd06f65f292ce0
Крім того, вчені з’ясували, що пухнасті домашні улюбленці роблять благотворний вплив на роботу серцево-судинної системи, зменшують ризик розвитку остеопорозу. Плюс, хвостаті здатні навіть збільшити тривалість життя своїх власників. Причому найбільш позитивним ефектом володіли кішки з довгою шерстю.

Читайте також: 

Ще одне цікаве спостереження: люди, у яких є кішки, живуть у середньому від п’яти до десяти років більше, ніж ті, хто не завів собі домашнього улюбленця. Мовляв, споглядаючи кішку, впевнені вчені, людина стає більш спокійною і умиротвореною.

До речі: хочеш, щоб пройшла головна біль – поклади поруч з потилицею кота. Тихе муркотіння домашнього вихованця благотворно діє на нервову систему і знижує інтенсивність больового синдрому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button