Головна / Здоров'я / Вусики над губою і волоски на підборідді можуть бути ознакою серйозного жіночого захворювання

Вусики над губою і волоски на підборідді можуть бути ознакою серйозного жіночого захворювання

Хоча проблема підвищеного оволосіння на обличчі комусь із жінок може здатися неактуальною, «вусики» над губою і волоски на підборідді часто є симптомом синдрому полікістозних яєчників (або просто СПКЯ). Згідно Mayo Clinic, ця ознака також може вказувати і на більш серйозні проблеми зі здоров’ям, включаючи рак, діабет II типу і безпліддя.

Що таке СПКЯ?

СПКЯ — це ендокринне захворювання, яке змушує жіночий організм виробляти велику кількість чоловічих гормонів. Полікістоз порушує роботу яєчників, що призводить до нерегулярного менструального циклу або навіть (в деяких випадках) до неможливості зачати дитину. Варто відзначити, що саме СПКЯ є одним з основних факторів, що викликають жіноче безпліддя, тому лечение СПКЯ необхідне жінкам, які дбають не тільки про своє здоров’я, а також планують стати матерями.

Синдром полікістозних яєчників: симптоми, які повинні насторожити

Лікарі досі не знають, що саме викликає полікістоз. Проте, вони назвали три фактори, які значно збільшують ймовірність його розвитку:

  •     генетична схильність;
  •     резистентність до інсуліну;
  •     запальні процеси.

Головна проблема полягає в тому, що багато людей нічого не знають про СПКЯ. Дослідження, проведене ще в 2009 році, показало, що майже 70% жінок з полікістозом навіть не підозрювали про існування такого синдрому.

Ось чому знання основних ознак цього захворювання має вирішальне значення для ранньої діагностики.

Які ознаки можуть вказувати на полікістоз?

Товсті темні волоски на підборідді і / або над верхньою губою можуть бути не тільки косметичною проблемою, але і ознакою СПКЯ. Полікістоз може викликати надмірне зростання волосся не тільки на обличчі, а й на інших частинах тіла. Найчастіше надмірне оволосіння можна помітити на грудях, спині, руках і животі.

Збільшення ваги є другим попереджає знаком цього синдрому. Через гормональний дисбаланс багато пацієнток з СПКЯ не можуть утримати свою вагу під контролем.

Часті зміни в настрої є третьою ознакою захворювання. Жінки з СПКЯ часто скаржаться на сильні головні болі, різкі перепади настрою і депресію.

Якщо ви помітили у себе будь-які з цих симптомів, краще відразу проконсультуватися з лікарем. Крім того, ви можете спробувати змінити свій спосіб життя. Згідно Mayo Clinic, жінка може помітно поліпшити свій стан, втративши всього 5% зайвої ваги. Тільки врахуйте, що дієту при СПКЯ повинен призначати виключно фахівець.