Здоров'я

Той, хто худне неправильно, стане алкоголіком!

Ви сидите на жорсткій дієті і постійно хочете їсти? Тоді будьте особливо обережні з алкоголем. Виявляється, гормон, який відповідає за ваш апетит, бере участь у формуванні алкогольної залежності.

Грелін – це гормон, який виробляється в шлунку і стимулює апетит, а також підвищує кількість споживаної їжі. У той же час алкоголь найчастіше сприймається як психоактивна речовина, яка впливає на функції мозку, але більшість людей забувають про те, що це ще і висококалорійний напій. Все це, а також дані, отримані в дослідженнях на тваринах, дають всі підстави вважати, що високий рівень греліну може стимулювати бажання випити.

[ads2] Доктор Лоренцо Леджіо з колегами провели експеримент за участю добровольців, які часто вживають спиртне, і виявили, що пристрасть до алкоголю зростає при введенні греліну. Результати цієї роботи були опубліковані в журналі Biological Psychiatry.

«Це дослідження доводить, що грелін відіграє важливу роль у розвитку залежності від алкоголю»,
 – розповідає доктор Леджіо, який є головою лабораторії психонейроендокринології і нейрофармакології Національного інституту з вивчення алкогольної залежності.

В експерименті взяли участь 45 чоловіків і жінок. Всі вони були залежні від алкоголю і відмовлялися від лікування. Всі учасники були випадковим чином розділені на три групи, і кожному вводилася одна з трьох можливих доз греліну. Одна з доз становила 0 мкг/кг, тобто, по суті, була плацебо. Після внутрішньовенного введення препарату учасники виконували ряд тестів, в яких визначалося їх бажання випити. Також вчені оцінювали потреба учасників як алкогольних, так і безалкогольних напоях. Грелін значно підвищував бажання вжити алкогольні напої і ніяк не впливав на потребу в безалкогольних. У групах, які отримували грелін, і в групі плацебо не було виявлено значущих побічних ефектів.

Читайте також: 

«Ця робота проливає світло на роль греліну у формуванні алкогольної залежності», – вважає доктор Джон Крістал, редактор журналу Biological Psychiatry. «Нам необхідно зрозуміти, які саме нейробіологічні шляхи активує грелін, а також визначити, як можна блокувати його дію. Це допоможе нам розробити нові ефективні препарати для використання в лікуванні алкоголізму», – додає доктор Леджіо.

Так що не варто сидіти на жорстких дієтах, щоб скинути вагу. Збалансоване харчування і контроль над апетитом допоможуть вам не тільки знайти фігуру мрії, але і легко відмовитися від алкогольних напоїв.

Натхнення: www.zdorovieinfo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button