Технології

Вибираємо кольоровий принтер

Прийнявши рішення купити кольоровий принтер, покупець неминуче зіткнеться з проблемою вибору. І не дивно, зараз випускається безліч принтерів різних фірм, з різною кількістю кольорів, з різними типом чорнила. Який же принтер вибрати?

Перша і найважливіша порада. Якщо фінансове питання для Вас має значення, спочатку загляньте в інтернет. З’ясуйте, на які моделі струменевих принтерів вже випускаються сумісні чорнила, перезаправні картриджі та СНПЧ. Щоб не вийшло так, що Ви купите принтер нової моделі, а сумісних витратних матеріалів для нього ще немає. І Вам доведеться купувати тільки дорогі оригінальні картриджі.

Принтер якої фірми купувати?

Насправді це не принципове питання. В даний момент, струменеві принтери виробляють фірми Epson, Hp, Canon і Brother. Струменеві принтери фірми Lexmark не користувалися великою популярністю і фірма припинила їх випуск. В даний час існують два, принципово різних способу друку, п’єзоструйний і термоструйний.

В основі п’єзоструйного друку лежить властивість п’єзоелемента змінювати свої геометричні розміри під дією електричного струму. П’єзоструйнса друкуюча головка, являє собою сукупність дюз різних кольорів, з п’єзоелементами в кожній дюзі. У певний момент часу, драйвер принтера дає команду і через п’єзоелемент проходить електричний струм, п’єзоелемент змінює свої розміри і з дюзи виштовхується крапля чорнила. Обсяг краплі можна регулювати, змінюючи силу струму, що проходить через п’єзоелемент.

В основі термоструйного друку лежить фізичне явище розширення рідини при нагріванні. Даний спосіб використовують всі інші фірми. Друкуюча головка також являє собою сукупність сопел. У кожну дюзу вбудований нагрівальний елемент. У потрібний момент часу, драйвер принтера дає команду і через нагрівальний елемент пропускається електричний струм, чорнила скипають і за рахунок збільшуючого тиску вилітають зі сопла.

У Canon все відбувається трохи по-іншому. Посередині вузького каналу, встановлений нагрівальний елемент, при його нагріванні утворюється бульбашка, яка і виштовхує чорнило з дюзи. Canon, називає цей спосіб – бульбашково-струменевим, проте в основі лежить нагрівання. Розмір краплі при такій технології так само регулюється шляхом зміни сили струму, що проходить через нагрівальний елемент.

Ряд моделей принтерів використовують водорозчинні чорнила, ряд – пігментні. Так само існують моделі, наприклад Epson XP-103 з СНПЧ, найдете тут, або Canon ip4840 з СНПЧ, які використовують комбінацію чорних пігментних чорнил, для друку тексту високої якості і кольорових водорозчинних чорнил, для друку якісних фотографій.

Розмір краплі. Тут все досить просто. Чим менший розмір краплі, яку здатний сформувати принтер, тим більш якісною буде фотографія. В даний час досягнуто обсяг краплі в 1 піколітр. Але є невелике “але”, коректно порівнювати розмір краплі тільки у принтерів з рівною кількістю колоьорів. Тому, що найімовірніше, девятикольоровий принтер з великим обсягом краплі, надрукує більш якісне фото, ніж чотириколірний з меншим об’ємом краплі.

Принтер або БФУ?

Перевага БФУ – це компактність. Ви купуєте принтер і сканер в одному корпусі і як правило, за меншою ціною, ніж за два пристрої окремо. Плюс до цього, у Вас з’являється можливість копіювання без застосування комп’ютера.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button