Технології

Система на основі ШІ знизить кількість аварій мотоциклістів (відео)

Стартап з Ізраїлю представив технологію, яка убезпечить мотоциклістів від аварій і зіткнень. ШІ буде попереджати про потенційні перешкоди і небезпечні обгони.

Ізраїльська компанія RideVision представила нову технологію запобігання зіткнень – вона запровадить в мотоцикли кілька функцій, які вже є в автомобілях. Мотоцикліст зможе отримувати оповіщення про перешкоди через світлодіодні дзеркала і дві ширококутні камери, встановлені спереду і ззаду. Так водій зможе дізнатися, що автомобіль знаходиться в сліпій зоні, інструменти також повідомлять його про безпечну дистанцію й потенційно небезпечний обгін.

Функція на основі штучного інтелекту (ШІ) буде обчислювати й попереджати водія про потенційні зіткнення. Технологія враховує дорожні умови, швидкість і силу можливого удару. Проте, в компанії відзначили, що «водіям необхідно зберігати пильність, тому що жодна технологія у світі не в змозі утримати інших мотоциклістів або водіїв від здійснення неправильних дій в невідповідний час».

Технологія RideVision вже продається – її попередня вартість становить 360 доларів. Щоб повноцінно використовувати дані, зібрані під час їзди, потрібно платити ще 20 доларів на місяць. У найближчому майбутньому компанія планує додати додаткові функції у свій додаток. Вони стосуватимуться безпеки самого мотоцикла.

За словами фахівців RideVision, це «прорив» – складність проєкту полягає в розмірах мотоциклів, оскільки для транспортних засобів такого типу система камер повинна бути компактною, а в ідеалі й легкою. Через невелику ширину мотоцикла, проблематичне встановлення камер, яких повинно бути достатньо для покриття всіх зон. Просто перенести на мотоцикл систему автомобільних лідарів не можна – вона повинна враховувати специфіку транспортних засобів такого типу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button