Технології

Будинки-електростанції дозволяють економити британцям

Архітектура в невеликому містечку Уайт Ніт не буде сильно відрізнятися від типових британських будівель. Але нові будинки будуть генерувати і зберігати власну електроенергію, і якщо проект виявиться успішним, то його можуть розгорнути в масовому масштабі, що допоможе уникнути будівництву нових електростанцій, повідомляє Fast Company.

Будинки-електростанції будуть побудовані компанією Pobl Group, яка забезпечує ресурсами соціальне житло. В рамках проекту буде побудовано 16 будинків, вони розраховані на використання максимального обсягу сонячної енергії, яку будинку будуть перетворювати в електрику за допомогою сонячних дахів та сонячних колекторів на стінах. Акумуляторна батарея зберігає надмірну електрику, поки вона не знадобиться в будинках або для зарядки електромобілів.

Будинки-електростанції будуть на 10-20% дорожче, ніж звичайні, але в компанії очікують, що вартість буде зменшуватися з вдосконаленням технології. Нові будинки також можуть забезпечити негайну економію на рахунках за електроенергію до 600 фунтів стерлінгів на рік ($768) . Після того, як проект буде завершений в Ніті, планується побудувати ще 1200 таких же будинків у цьому районі.

«Таким чином можна знизити потребу в центральних енергогенеруючих станціях приблизно на 3 ГВт, що еквівалентно великій атомній електростанції», — говорить Кевін Байгат, виконавчий директор Specific, інноваційного центру в Університеті Суонсі в Уельсі. Великобританія, як і інші країни, також будує об’єкти відновлюваної енергетики, в тому числі найбільшу вітрову електростанцію в світі, де 640-футові вітрові турбіни генерують потужність, достатню для 230 000 будинків. Але все ж найбільш ефективно виробляти енергію прямо в житлових будинках.

Будинки-електростанції стають все більш популярними і в США. Мешканці житлового комплексу у Брукліні в Нью-Йорку можуть бути впевнені, що ніякі природні катаклізми не призведуть до відключення у них електроенергії.

Кнопка «Наверх»
Закрыть