Наука

Виявилося, що високий рівень тестостерону не робить чоловіків успішнішими

Вважається, що високий рівень тестостерону впливає на успішність чоловіків. Але міжнародна група вчених показала, що це не так.

Виявилося, що високий рівень тестостерону робить чоловіків успішніше / © Getty images

Деякі дослідження пов’язували рівень тестостерону у чоловіків-керівників і показники їх соціально-економічної успішності. Було виявлено, що рівень тестостерону справді вище у чоловіків, які мають вищу освіту і займаються підприємництвом.

Однак відомо й те, що наявність кореляції ще не означає причинно-наслідкового зв’язку. Хоча є дані, що тестостерон здатний зробити людину агресивнішою і схильним до ризику, а ці якості можуть бути потенційно корисні на ринку праці.

Але існує думка, що не вищий рівень тестостерону призводить до фінансового добробуту, а, навпаки, сприятливе соціально-економічне становище підвищує тестостерон. І цьому є пояснення. Так, відомо, що низький соціальний статус викликає хронічний стрес, а він, своєю чергою, може знизити рівень тестостерону. А ще високий рівень цього гормону пов’язаний з міцним здоров’ям, а воно може сприяти досягненню кращих результатів в житті.

Вчені з Бристольського університету (Велика Британія) і Норвезького університету науки й технологій вивчили дані Біобанку Великобританії по 306 248 людям і провели аналіз генетичних варіантів, пов’язаних з тестостероном. Потім вони з’ясували, як ці варіанти корелюють з соціально-економічним становищем учасників, включаючи фінансовий дохід, рівень освіти, самооцінку і загальний стан здоров’я. Робота опублікована в журналі Science Advances.

Як і в попередніх дослідженнях, було показано, що чоловіки з вищим рівнем тестостерону мали високий дохід, проживали в більш благополучних районах, з більшою ймовірністю закінчили ВНЗ і мали престижну роботу, ніж ті, хто відчував брак гормону.

А ось у жінок високий рівень тестостерону був пов’язаний з нижчим соціально-економічним статусом, низьким доходом, проживанням в бідних районах і меншими шансами здобути вищу освіту. Проте генетичних механізмів впливу тестостерону на всі ці фактори вчені не виявили, тому зробили висновок, що його підвищений рівень цілком може бути не причиною, а наслідком загального благополуччя у чоловіків.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments