Наука

Викопні рештки триметрової “курки” знайшли в Австралії (фото)

Дослідники вперше виявили зчленовані останки викопного птаха Дроморніс Стіртон (Dromornis Stirtoni).

Палеонтологи знайшли скам’янілі кістки стародавнього предка сучасних птахів в заповіднику в Центральній Австралії. Незважаючи на те, що з початку розкопок в 1986 році в цьому місці були знайдені тисячі скам’янілих зразків, більшість з них являють собою змішані фрагменти різних видів через те, що історичні паводкові води змішали останки.

Під час експедиції в 2022 році дослідники знайшли пару ніг, що належать викопному птахові. Це перший випадок, коли кістки Dromornis Stirtoni розміщені зчленовано, як вони повинні були розташовуватися всередині живого організму.

 

Викопні останки. Зображення: Museum and Art Gallery of the Northern Territory

Дроморніс Стіртон — викопний вид, який являє собою комбінацію дивних анатомічних рис. Його величезний дзьоб виступає з маленького черепа, і все це розташоване на тілі висотою 3 м і вагою до 0,5 т. Ці тварини — близькі родичі сучасних птахів таких як кури і качки.

Через те, що більшість знахідок являють собою нагромадження незв’язаних кісток, вченим було складно відновити реальний вигляд тварини. Дослідники сподіваються, що нові відкриття виправлять це. Навіть пари ніг досить, щоб зрозуміти як розподілялася вага, але палеонтологи сподіваються, що десь поруч ховаються і інші кістки, які утворюють повний скелет.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments