Екологія

Викиди автоконцернів майже дорівнюють викидам нафтових компаній

Неурядова організація Transport & Environment підрахувала інвестиції компаній і з’ясувала, скільки вуглецю припадає на 1 Євро.

Для цього експерти вивчили дані, представлені 9 найбільшими автомобільними компаніями світу за 2020 рік. В аналіз входили інформація про середню кількість тонн вуглецю, що викидається їх транспортними засобами протягом терміну служби, і розмір і склад автопарків компаній.

Автовиробники засновують свої оцінки викидів на ряді факторів, наприклад середній розмір автомобіля, місце його експлуатації і термін служби. Проте фахівці Transport & Environment стверджують, що автовиробники використовують вибіркові дані, щоб зробити викиди менше, ніж вони є насправді.

Згідно з результатами організації, 1 мільйон євро інвестицій в автопромисловість провокує приблизно такі ж емісії, як інвестиція цієї ж суми в нафтові компанії.

Так, мільйон євро, інвестований Shell, BP і Exxon Mobil, призводить до викиду 5 тисяч тонн вуглекислого газу. А той же мільйон, вкладений в автомобільний сектор, стає причиною викидів 4,5 тисячі тонн CO2.

При цьому деякі автовиробники викидають значно більше тонн CO2, ніж нафтові гіганти. Альянс Renault-Nissan-Mitsubishi, наприклад, викидає майже 10 000 тонн CO2 – еквівалента на мільйон євро, а викиди Honda, Ford, VW, Stellantis і Hyundai перевищують середній показник викидів BP, Shell і Exxon.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments