Екологія

Штучний магнезит допоможе боротися з глобальним потеплінням

Підвищений вміст вуглекислого газу в атмосфері призводить до утримання тепла, що виходить від Сонця, і підвищення температури. Щоб нівелювати цей ефект, вчені з Університету Трент в Канаді запропонували метод, заснований на виробництві магнезиту. Про це з посиланням на матеріали міжнародної конференції Goldschmidt 2018 повідомляє видання ScienceAlert.

Хімік Ян Пауер (Ian Power), що представляв дослідження, розповів про досягнення: «Дозвольте пояснити, наскільки швидко утворюється магнезит в природі. Цей процес триває сотні, а то й тисячі років. Нам же вдалося неймовірно прискорити виробництво». Вчені отримали кристали всього за 72 дні.

За їх словами, секрет технології — в мікросферах полістиролу, які служать каталізатором для утворення мінералу. Мікросфери, чий розмір менше міліметра, не виснажуються в ході реакції, тому їх можна використовувати для повторних процедур. Сам процес проходить при кімнатній температурі і не вимагає великих енерговитрат.

Искусственный магнезит поможет бороться с глобальным потеплением
Відкладення магнезиту в провінції Британська Колумбія / Ian Power

Хоча зниження рівня вуглекислого газу за допомогою магнезиту виглядає привабливо, до цього методу все ще залишається багато питань. Тонна мінералу поглинає приблизно півтонни діоксиду вуглецю, але такі обсяги матеріалу необхідно десь утримувати. Ян Пауер прокоментував протиріччя:

«Ми визнаємо, що поки підхід залишається експериментальним, нам ще належить масштабувати результати, щоб переконатися в ефективності поглинання. Однак сьогоднішні дані показують, що теоретично це можливо».

Кнопка «Наверх»
Закрыть