Здоров'я

Постільні клопи виділяють гістамін, що може виявитися небезпечним для людини

Хоча клопи в ліжку — сама по собі неприємна обставина, зазвичай вони асоціюються лише з хворобливими ранками, які залишають на шкірі ці кровосмоктанні комахи. Однак тепер вчені з’ясували, що клопи можуть представляти ще більшу загрозу для людей з непереносимістю гістаміну. Дослідження опубліковано в журналі Journal of Medical Entomology.

Постільний клоп на шкірі людини / © wikipedia.org

Гістамін – хімічна сполука, регулятор багатьох фізіологічних процесів, природним чином виділяється нашим організмом. Найбільш часто гістамін виділяється при алергічній реакції, викликаючи запалення і попереджаючи імунну систему про потенційну загрозу.

У нормальних умовах організм реагує на вироблення гістаміну висипом, набряканням шкіри і проблемами з диханням, однак у пацієнтів з непереносимістю гістаміну наслідки можуть виявитися значно гірше. Так, в 2007 році вчені з’ясували, що при надлишку гістаміну у таких чутливих пацієнтів можуть розвинутися хронічні головні болі, проблеми зі шлунково-кишковим трактом, нерегулярний серцевий ритм і астма.

Тепер вчені з’ясували, що загрозу для людей з непереносимістю гістаміну представляють не тільки речовини, здатні викликати алергічну реакцію, але і крихітні комахи, що ховаються в наших ліжках. Як виявилося, постільні клопи виділяють значну кількість гістаміну при годуванні кров’ю: одна комаха — приблизно 50 мікрограмів речовини за тиждень.

Іншими словами, навіть тисяча клопів в ліжку (що порівняно небагато, зазвичай їх куди більше) може «забезпечити» постійного користувача матраца 40 міліграмами гістаміну за тиждень і приблизно двома грамами гістаміну в рік. При цьому чим більше клоп висмоктує крові, тим більше гістаміну він виробляє.

Клопи з лабораторної колонії: їх годували не тільки кров’ю, але і сольовим розчином, щоб порівняти ефективність виділення гістаміну / © phys.org

Сьогодні постільні клопи стають все більш численним, але зазвичай люди не надають їх присутності великого значення, адже ці комахи не переносять ніяких небезпечних патогенів.

Тепер же нам доведеться переглянути ставлення до клопів, оскільки підвищене виділення гістаміну може негативно позначитися не тільки на людях, які щодня проводять кілька годин на «обідньому столі» клопів, а й на сільськогосподарських тварин. Так, наприклад, курятники – улюблене місце проживання клопів, а раніше вчені виявили, що гістамін негативно впливає на несучість курей.

Тепер дослідників чекають додаткові експерименти з постільними клопами, щоб з’ясувати, яким саме чином вони виробляють гістамін і яку ще небезпеку можуть представляти їх укуси.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments