Наука

Створено пластик з пшеничної соломи. Він міцніше аналогів

Група дослідників використала відходи пшениці для створення пінополіуретану. Про свою роботу вчені розповіли в журналі Polymers.

Photo by Brett Jordan on Unsplash

Щорічно у всьому світі виробляється близько 734 млн тонн пшеничної соломи. Це величезна кількість дешевих відходів, яким дотепер не знайшли чітко визначеного застосування. Нещодавно дослідницькі групи RNM-271 Chemical Engineering і FQM-383 NANOVAL Organic Chemistry в Університеті Кордови змогли по-новому використовувати цей сільськогосподарський надлишок матеріалу, використавши його в якості основи для виробництва пінополіуретану.

Пінополіуретан – група газонаповнених пластмас на основі поліуретанів. Цей пластмасовий матеріал, також відомий як поролон, часто виробляється з побічних продуктів нафти, універсальний в промисловості. У нього безліч застосувань в будівництві і автомобілебудуванні в якості герметика, а також в якості теплового й акустичного ізолятора.

У дослідженні вчені знайшли застосування для відходів пшениці. Після їх зрідження вони отримували поліоли. Вони є одними з ключових сполук, що беруть участь в хімічній реакції, в результаті якої утворюється пінополіуретан.

Сьогодні касторова олива –  один з основних кандидатів для створення поліуретанової піни без участі нафти. Проблема в тому, що ця олива не забезпечує потрібної твердості й сухості при контакті з повітрям. Нова розробка з пшеничною соломою виявилася міцніше аналогів.

У той час як ці нові пінополіуретани можуть мати нескінченну кількість застосувань і навіть вироблятися з використанням інших видів біомаси, група вчених на другому етапі свого дослідження буде використовувати їх в розплідниках для вирощування рослин.

«Замість того, щоб поливати рослину, з метою вирішення проблем посухи і запобігання надмірному поливу ми вводимо воду в піну, щоб рослина могла споживати її за потреби», – пояснила одна з авторів статті, Естер Рінкон.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button