Наука

Мікроби матері стимулюють розвиток мозку у дітей, народжених за допомогою кесаревого розтину

Зараження немовлят за допомогою вагінального посіву матері надає позитивний вплив на розвиток нервової системи в перші місяці після народження.

Image by Iuliia Bondarenko from Pixabay

Міжнародна група вчених під керівництвом Південного медичного університету в Гуанчжоу провела сліпе рандомізоване дослідження використання вагінального посіву для передачі мікробіоти від матері до дітей, народжених за допомогою кесаревого розтину. Аналізи показали, що немовлята, які отримали мікроби, до трьох і шести місяців демонструють кращий розвиток нервової системи, ніж їх однолітки, які не отримували лікування. Медики відзначають, що потрібні додаткові дослідження наслідків процедури для подальшого розвитку.

Для дослідження впливу вагінального мазка на розвиток немовлят дослідники зібрали групу з 76 жінок, які мали кесарів розтин. Учасники випробування були піддані випадковому відбору: половина немовлят після пологів піддавалися впливу вагінальних мазків, контрольна група — стерильного фізіологічного розчину.

Коли дітям було від трьох до шести місяців, дослідники попросили батьків заповнити контрольний список для оцінки нейророзвитку немовлят. Опитування включало оцінку спілкування, руху, соціальних і особистих навичках, таких як вміння тягнутися за іграшками і посміхатися своєму відображенню в дзеркало. Немовлята, які отримали вагінальні мазки, як правило, досягли трохи більшої кількості віх, ніж діти з контрольної групи.

У процесі природного народження матері дають дітям зачатки мікробіому — скупчення мікробів в кишечнику, на шкірі і в інших місцях. Вагінальний посів включає в себе збір мазка вагінальних виділень у матері і нанесення їх незабаром після пологів на шкіру дитини, народженої за допомогою кесаревого розтину, з метою відтворити цей перший контакт.

Попередні дослідження виявили відмінності в мікробіомах дітей, народжених природним чином і за допомогою кесаревого розтину. У останніх рівень умовно-патогенних бактерій — тих, які циркулюють в лікарні — в кишечнику в перші дні після народження був вищим. Крім того, у таких дітей через місяці, як правило, були відсутні деякі звичайні кишкові мікроби, які підтримували імунну функцію.

Дослідники відзначають, що результати дослідження мають попередній характер. У будь-якому випадку перед проведенням процедури потрібна перевірка матері на наявність потенційно небезпечних патогенів, щоб запобігти інфекції. Крім того, подальші дослідження повинні будуть показати, як вагінальний посів впливає на розвиток в довгостроковій перспективі і зменшує він частоту розвитку порушень нервової системи, наприклад, розладів аутичного спектру і синдрому дефіциту уваги, більш поширених у дітей, народжених за допомогою кесаревого розтину.

Я не думаю, що наші дані мають реальне клінічне значення, щоб говорити – так, вам слід провести це втручання. Швидше, він говорить, про необхідність приступити до більшого і довгостроковішого дослідження, – говорить Ларс Енгстранд, клінічний мікробіолог з Каролінського інституту в Стокгольмі


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button