Земля

У Балтійському морі поширюються токсичні водорості

В Інституті національних ресурсів Фінляндії заявили про поширення в Балтійському морі токсичних водоростей Alexandrium ostenfeldii (інша назва — морський вогонь).


Вчені попередили, що ці водорості викликають загибель морських птахів, тварин і навіть людей. Небезпека полягає в сакситоцині і нейротоксії, які містяться у водоростях і викликають оніміння у живих організмів.
На думку фінських дослідників, водорості, вперше помічені в цьому регіоні ще в 1970-х, почали повсюдно з’являтися в морі через зміни клімату.

Два роки тому в прибережних водах Балтійського моря у зв’язку з жаркою погодою з’явилися перші осередки цвітіння потенційно небезпечних токсичних синьо-зелених мікроводоростей. В Інституті океанології імені Ширшова тоді пояснювали, що деякі види токсинів у високих концентраціях можуть викликати параліч дихальних м’язів і алергію, а також зруйнувати тканини нирок і печінки. Цвітіння водоростей пов’язане з погодою, розою вітрів і припливом води з Атлантичного океану.

Сучасних прикладів загибелі людей через балтійські водорості вчені не привели. У 1925-1935 роках смерті, пов’язані з токсинами, були зафіксовані у Східній Пруссії: там гинули люди, які їли рибу, виловлену в затоках.

Кнопка «Наверх»