Здоров'я

Як визначити ризик інфаркту за звичайним аналізом крові

Кардіологи попередили, що присутність двох показників у крові значно підвищують ризик серцевого нападу навіть у молодих.

Аналіз покаже

Під час дослідження корейські кардіологи назвали провісники інфаркту, які можна побачити за звичайним аналізом крові. Вони проаналізували медичні карти 3,5 мільйона пацієнтів у віці від 20 до 39 років, і прийшли до висновку, що високий рівень холестерину або цукру у крові збільшує ризик серцевого нападу на 42 %!

На цій підставі автори рекомендують із 20-річного віку кожні чотири-шість років обов’язково перевіряти кров. Після 40 років може знадобитися більш часте обстеження на холестерин і цукор, тим паче якщо є ризик діабету або перед діабету.

А ти не кури

Автори назвали три зміни у способі життя, що знижують ризик інфаркту — це здорова вага, відмова від куріння та фізична активність. Наявність навіть одного з вищеназваних чинників збільшує ризики серцевої недостатності, смерті від серцево-судинних захворювань та інсульту.

Також одним із значущих провокаторів інфаркту є високий тиск. Гіпертонія може викликати інсульт, серцеву недостатність, захворювання нирок, втрату зору, аневризм і сексуальну дисфункцію.

Візьми себе в руки

Дослідники з’ясували, що ті, хто починав стежити за здоров’ям і дотримувався рекомендацій кардіологів, менше інших страждав від інфарктів, інсультів або серцевої недостатності.

«Більшість людей втрачають здоров’я серцево-судинної системи ще в молодості через неправильний спосіб життя. Названі нами заходи дадуть змогу вчасно відновити здоров’я серця», — заявили автори дослідження.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button