Екологія

WOG впроваджуємо роздільний збір відходів на АЗК

На заправочних комплексах мережі WOG встановлено баки для роздільного збору побутових відходів.

Ця ініціатива є черговим кроком з підвищення соціальної відповідальності бізнесу, яку активно впроваджує WOG.

Вже баки встановлено на 34 АЗК столиці. З часом планується розширення цієї практики на заправки по всій країні. Це перший етап великого проєкту екоплатформи, мета якої – активне сприяння поліпшенню екологічної ситуації у країні, зменшення площі сміттєзвалищ та підвищення культури й обізнаності людей у питанні вторинного перероблення.

Звалища нерозділеного сміття в Україні займають великі площі. Сировина на них трамбується так щільно, що значна кількість відходів розкладається без доступу повітря, утворюючи газ метан, який негативно впливає на навколишнє середовище та провокує процес глобального потепління. При цьому, на виготовлення деяких видів продукції, наприклад паперу, з вторинної сировини, витрачається на 60% менше енергії та заощаджуються вичерпні природні ресурси (деревина).

Взагалі, при відповідальному ставленні, перероблюванню підлягають 80% відходів домогосподарств. Але в Україні переробляється тільки 5%.

«Ми розуміємо, що питання екології стосуються кожного. Тут не можна стояти осторонь, бо життєве середовище у нас спільне, незалежно від уподобань, професії, матеріального становища та інших факторів. До того ж в Україні поступово зростає обізнаність та готовність людей сортувати сміття, але багато хто не має підтримки в цьому – система роздільного збору та вивезення сміття налагоджена далеко не всюди. Тому ми вирішили зробити свій внесок у цей важливий процес», – розповіла директорка з комунікацій WOG Олена Осипчук.

Баки, які можна зустріти на заправках мережі, призначені для роздільного збору пластику, скла та паперу. Вони позначені різними кольорами та спеціальними символами, згідно з міжнародною класифікацією. Важливо, що їх вивозять окремим транспортом та доставляють саме в спеціалізовані пункти перероблення. Завдяки цьому «друге життя» отримують вироби з паперу та скла (вони переробляються на аналогічну нову продукцію). З пластику (HDPE, LDPE, PP) виготовляють одноразовий посуд, харчові контейнери, пакети, пакування для продуктів, шприци, оздоблювальні матеріали та ін.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button