Екологія

Помідори виявилися джерелом «зеленої» електроенергії

Група вчених з Прінстонського університету і Університету Флорида Галф Кост вирішила використовувати зіпсовані томати в якості джерела енергії. Результати роботи дослідники представили на щорічних зборах Американського хімічного товариства.

Аспірантка Наміта Шреста, яка працює над проектом, стверджує, що томати можуть бути прийнятною основою для хімічного джерела струму. Бактерії окислюють м’якоть плодів, що вивільняє електрони і створює струм. При цьому особливу роль в процесі відіграє лікопін — пігмент, що надає томатам червоний колір і стимулює генерацію електричних зарядів.

Вчені стверджують, що енергетична ефективність від мікробного розкладання томатів практично перевершує чисті хімічні речовини, які зазвичай використовуються в гальванічних елементах. Хоча вихідна потужність від їх устрою мала — 10 міліграмів томатних відходів створить лише 0,3 вата електроенергії — дослідники обіцяють, що цей показник може бути збільшений у кілька разів.

За розрахунками авторів дослідження, якщо використовувати всі зіпсовані томати, які набираються в штаті Флорида за рік, то енергії від них вистачить на 90 днів роботи всіх атракціонів у парку Disney World.

Органічні промислові відходи широко використовуються в якості джерела енергії. У 2007 році у всьому світі було вироблено 54 мільярдів літрів біопалива, при цьому лідерами є США і Бразилія, які отримують з органічного матеріалу етанол. За оцінками деяких експертів, припинення виробництва біопалива призведе до збільшення цін на нафту і бензин до 15%.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button