Інтернет

ООН: у 60% дітей шкільного віку не мають доступу в інтернет під час пандемії

Згідно зі звітом ООН, у 60% дітей шкільного віку в усьому світі немає вдома доступу до інтернету. При цьому закриття шкіл через пандемію зробило доступ до мережі життєво важливим для отримання освіти.

Судячи зі спільного звіту Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) та Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ), приблизно у 1,3 млрд дітей у віці від 3 до 17 років немає доступу до інтернету вдома. У звіті також виявлено аналогічну відсутність доступу серед молоді – 63% молодих людей віком від 15 до 24 років також не мають доступу до інтернету вдома.

“Те, що у стількох дітей і молодих людей немає інтернету вдома, – це більше, ніж «цифровий розрив», це «цифровий каньйон», – говорить Генрієтта Фор, очільник ЮНІСЕФ – Відсутність зв’язку заважає молодим людям «конкурувати в сучасній економіці. Це ізолює їх від світу”.

За її словами, звіт викликає особливу тривогу в той час, коли багато шкіл закрито через пандемію COVID-19. Сотні мільйонів учнів покладаються на віртуальне навчання. Якщо у них, звичайно, є можливість.

«Скажімо прямо: відсутність доступу в інтернет дорого обходиться наступному поколінню», – заявила Генрієтта Фор.

ООН в своєму останньому звіті попереджає, що ще до початку пандемії цифровий розрив посилював нерівність в суспільстві, дозволяючи дітям з найбідніших регіонів, а також з країн з низьким рівнем доходу все більше відставати від своїх однолітків в доступі до інформації.

Також, як видно зі звіту, не на кожні 20 дітей шкільного віку з країн з низьким рівнем доходу припадає хоча б дитина з доступом до інтернету вдома. В багатших країнах у 9 з 10 дітей такий доступ є.

Варто відзначити, що навіть вдома, де є підключення до мережі, діти не завжди можуть виходити в інтернет. Перешкоджаючих факторів багато – необхідність виконувати роботу по дому або працювати, щоб утримувати сім’ю, відсутність персонального комп’ютера в домашніх умовах. Крім того, у звіті згадується, що найчастіше у дівчаток може бути менше доступу до інтернету, ніж у хлопчиків.

У двох агентств ООН не було конкретних цифр, які показують різницю в доступі до мережі серед дівчаток і хлопчиків. Однак їх дані показали чітку різницю в тому, наскільки легко для чоловіків і жінок в цілому виходити в інтернет.

У 2019 у всьому світі інтернетом користувалися 55% чоловіків і 48% жінок, але різниця набагато помітніша в країнах з низьким рівнем доходу і в бідніших регіонах. В Африці, наприклад, торік інтернетом користувалися 37% чоловіків і хлопчиків і тільки 20% жінок і дівчаток, згідно з даними МСЕ.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button