Земля

У бурштині знайшли рештки стародавніх птахів

Міжнародна група палеонтологів під керівництвом китайських фахівців виявила в М’янмі шматки бурштину, в яких знаходилися фрагменти крил птахів, що мешкали 99 млн. років тому. Частини крил були невеликими – всього 2-3 см в довжину.


На думку вчених, вони належали, швидше за все, пташенятам, які застрягли в смолі дерева. В шматках бурштину збереглися кістки крил, у тому числі три пальці з гострими кігтиками, які ймовірно, використовувались для видряпування по деревах, а також пір’я.


Палеонтологи віднесли власників знайдених в бурштині крил до енанціорнісових птахів, які жили у крейдовому періоді, але вимерли приблизно в той же самий час, що і динозаври.


Пір’я птахів дуже добре збереглося. Дослідники змогли не тільки побачити в деталях, як були влаштовані пір’я давніх пернатих, але і відновити їх вигляд. На пір’ї було видно плями та смуги. Пташенята давніх птахів були більш пристосовані для самостійного існування, вони могли лазити по деревах практично відразу після того, як вилупилися, вважає керівник групи д-ра Синь Ліда.

Кнопка «Наверх»
Закрыть