Земля

Найбільший в світі айсберг відправився на загибель. НАСА показало його з супутника (фото)

На новому знімку супутника НАСА Terra видно найбільший у світі айсберг A-76A в протоці Дрейка поблизу Антарктиди.

Супутники НАСА показали рух найбільшого в світі айсберга, A-76A. Він увійшов в протоку Дрейка, яка відрізняється швидкою океанською течією. Вона відправить могутній айсберг “вмирати” в більш теплій воді.

Довжина гігантської крижаної плити A-76A становить близько 135 км, а ширина-26 км. Це найбільший фрагмент попереднього найбільшого у світі айсберга, А-76. Він відірвався від західної сторони антарктичного шельфового льодовика Ронне в травні 2021 року, а потім розділився ще на три частини: А-76А, А-76В. і А-76С.

31 жовтня супутник НАСА “Терра” зробив знімок А-76А, який плаває в гирлі протоки Дрейка. Цей глибоководний шлях з’єднує Тихий і Атлантичний океани між мисом Горн в Південній Африці і південними шетландськими островами на північ від Антарктичний півострова.

Подивитися у більшій роздільній здатності можна на сайті earthobservatory.nasa.gov

На зображенні видно, що зараз льодовик знаходиться між островом Слон і південними Оркнейськими островами (обидва приховані хмарами на зображенні) у південній частині проходу. Однак його траєкторія натякає, що він попрямує далі на північ вже в найближчі тижні.

Зазвичай, коли айсберги дрейфують у протоку Дрейка, сильні океанські течії швидко переносять їх на схід, а потім на північ у тепліші води. Там вони і «гинуть».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments