Земля

Вчені дізналися, як дельфіни бачать людину під водою

За ехолокаційним сигналами дельфінів вчені змогли з’ясувати, як ці морські ссавці «бачать» людину, яка знаходиться у воді. Сонарні сигнали, записані підводним мікрофоном, були перетворені в картинки.

019b05b2dc33c23636040fd2e6c0c500
Раніше (до 2012 року) з допомогою тієї ж методики біологи з’ясували, як тварини сприймають неживі об’єкти. Дослідження було проведено в дельфінарії міста Пуерто-Авентурас (штат Кінтана-Роо, Мексика).

Дайвер Джим МакДоно (Jim McDonough) надів вантажний пояс і активно видихав повітря. Було прийнято рішення не використовувати акваланг, так як бульбашки від нього вплинули б на результат експерименту. Сигнали (записане на мікрофон ехо від сигналів дельфіна, спрямовані в бік МакДоно) були відправлені британському вченому Джону Стюарту Ріду (John Stuart Reid) — спеціалісту з акустичної фізики, творця технології візуалізації звуку CymaScope.

Основний принцип роботи інструменту — конвертація звукових вібрацій в коливання води. Спочатку вчені завантажили послідовність ультразвукових ехолокаційних сигналів дельфіна в CymaScope, поставивши камеру в режим відтворення відео. На поверхні води вони побачили якусь дивну форму. Потім вони програли відео, кадр за кадром, і через деякий час побачили невиразний силует людини. Комп’ютерна обробка зображення принесла нові деталі (зокрема, дослідники змогли розгледіти вантажний пояс МакДоно).

Таким чином, ехолокація дозволяє дельфінам «побачити» не тільки тіні об’єктів, але і риси їх поверхні.

«Ми думаємо, що дельфіни можуть користуватися звуко-візуальною мовою — мовою малюнків, якими вони діляться один з одним (кодуючи картинки ехолокаційними сигналами)», — заявив автор дослідження Джек Кассевіц (Jack Kassewitz).

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button