Всесвіт

У Чумацькому Шляху знайшли «миготливого гіганта» – це незвичайна зірка з мінливою яскравістю

Міжнародна група астрономів виявила незвичайне явище в центрі Чумацького Шляху: зірка, яскравість якої то плавно знижується, то знову наростає.

Зірка отримала назву зірки VVV-WIT-08: вона знаходиться в центрі Галактики, на відстані понад 25 тис. світлових років. Особливість об’єкта полягає в тому, що його яскравість спочатку зменшується в 30 разів протягом декількох місяців, а потім знову стає яскравішим.

Автори нової роботи вважають, що знайдений «миготливий гігант» належить до нового класу подвійних зоряних систем, де величезна зірка, яка в сотні разів більша за Сонце, кожні кілька десятиліть затьмарюється невидимим орбітальним супутником – більш дрібною зіркою або великою планетою, оточеною непрозорим диском.

“Ми спостерігали темний, великий і витягнутий об’єкт, що проходить між нами і далекою зіркою, і можемо тільки припускати його походження”, – говорить Сергій Копосов, один з авторів роботи і співробітник Единбурзького університету.

Також відомі пів дюжини зоряних систем, де гігантські зірки періодично потьмарюються великими непрозорими дисками. Автори запропонували виділяти гігантські «миготливі» зірки в окремий клас і цілеспрямовано вивчати їх.

Зараз головне завдання авторів, за їхніми словами, з’ясувати, що це за приховані супутники і як вони опинилися оточеними дисками, незважаючи на те, що обертаються так далеко від гігантської зірки

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button