Наука

Нерегулярний режим сну призводить до депресії

Такий висновок зробили американські вчені. Вони показали: чим більше нестабільний режим сну і неспання, тим гірше настрій протягом дня і тим більше шансів заробити депресію.

Робота опублікована в журналі Npj Digital Medicine. Дослідження проводили вчені з Мічиганського університету (США) на базі їх же медичного центру та студентів-медиків. У ньому брали участь 2115 учнів першого курсу, яким за родом занять доводилося мати справу з вкрай нерегулярним графіком роботи, сну і неспання.

Дослідження проходило протягом року, учасники повинні були носити на зап’ясті спеціальний пристрій (на кшталт розумних годин), яке відстежує їх режим бадьорості і сну. Крім того, студенти щодня звітували про свій настрій в додатку на смартфоні (опитування складався з дев’яти обов’язкових пунктів) і раз в квартал проходили тести на наявність симптомів депресії.

Дослідження показало, що учасники, у яких серйозно порушився режим сну і неспання, набували депресивні симптоми. Ті ж, хто лягав спати раніше, вставали пізніше і менше були схильні до зрушень сну, перебували в кращому настрої протягом наступного дня і мали менший ризик заробити депресію в майбутньому.

«Ці цифри говорять про те, що постійний сон недооцінюється як один з факторів появи депресії. Робота також підкреслює потенціал натільних електронних пристроїв в кращому розумінні тенденцій щодо поліпшення здоров’я », – заявив один з авторів статті, професор нейробіології та психіатрії з університету Мічігану Шріджан Сіна.

Вчені підкреслюють, що студенти медичного вузу, середній вік яких склав 27 років, ще не можуть вважатися репрезентативною вибіркою для решти населення, тому необхідні подальші дослідження в ширшому ключі.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button