Технології

Ремонт доріг довірять 3D-принтерам (фото + відео)

Діапазон застосування 3D-принтерів став досить великий. З допомогою нової техніки створюють не лише кондитерські вироби, модний одяг, корпуси для роботів і мобільних пристроїв, зубні імпланти, частини людських кісток, деталі для двигуна ракети-носія, а також зводять будинки і мости.

91503fa324ad6a7e4ba68d1aa10aa2ae

Фахівці стартапу Addibot замислили використовувати технологію в новій сфері – дорожній. За їх задумом роботизований 3D-принтер, виконаний у формі машини, зможе переміщатися по встановленим маршрутом і здійснювати ремонт дорожнього покриття, закладаючи тріщини і вибоїни будь-якого масштабу.

В даний час інженери Addibot створили прототип Ice Resurfacing – установку, яка відновлює пошкоджений лід на льодових ковзанках. Машина обладнана ємністю для води, насосом і теплообмінником для охолодження рідини до показника, що трохи не доходить до температури замерзання. Як тільки вода досягає потрібної температури, вона наноситься на уражену ділянку льоду, при контакті з яким замерзає за 700 мілісекунди.

У майбутньому, фахівці Addibot планують адаптувати установку для її застосування в якості дорожньої техніки. Автори проекту бачать у своїй розробці перспективний напрямок у розвитку галузі. Наприклад, в майбутньому дорожнє покриття може друкуватися з матеріалів з вуглецевим волокном, що додасть дорозі додаткову міцність. Крім того, техніка може створюватися для різних напрямків – від застосування на присадибних ділянках для створення садових доріжок, до використання великих установок для укладання повністю нових трас.

Джерело: gizmag.com

Натхнення: 24gadget.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button