Технології

У Франції електронні пристрої будуть маркувати мітками ремонтопридатності

Європейський парламент проголосував за право споживачів отримувати чітке уявлення про термін служби і можливості ремонту таких електронних пристроїв, як мобільні телефони, ноутбуки, холодильники, газонокосарки, планшети і т. д.

Франція стане першою країною, яка скористається цим правом і деякі держави наслідуватимуть її прикладу.

На кожній етикетці буде надана інформація по ремонтопридатність у вигляді 10-бальної шкали. На оцінку впливає простота розбирання, ціна і доступність запчастин.

У той час як Apple виступає проти права споживачів самостійно ремонтувати електроніку, оскільки це «може загрожувати їхній безпеці», резолюція про право на ремонт прийнята 395 голосами «за», 94 голосами «проти» і 207 «утрималися».

Згідно з недавнім опитуванням, 77% жителів ЄС вважають за краще ремонтувати свої пристрої, а не заміняти їх. Крім того, 79% вважають, що виробники зобов’язані ремонтувати пристрої.

Голосування закликає Комісію ЄС «розробити й ввести обов’язкове маркування, щоб надати споживачам чітку, відразу видиму і легку для розуміння інформацію про передбачуваний термін служби і можливості ремонту продукту на момент покупки».

Уго Валлаурі, співзасновник проєкту Restart, один із засновників Європейської кампанії за право на ремонт, зазначив: «Ми сподіваємося, що це призведе до швидкого введення індексу обов’язкової ремонтопридатності для всіх електричних та електронних продуктів, що продаються в ЄС, щоб допомогти споживачам робити покупки усвідомлено».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button