Технології

Будівельне сміття успішно зарекомендувало себе як сировина для доріг

Експериментальну ділянку дороги було побудовано з використанням перероблених на місці заповнювачів з відходів будівництва.

У 2009 році 105 будинків у місті Кордова були знесені з метою розширення аеропорту. Спочатку уламки від знесення збиралися відправляти на звалище, що є звичайною процедурою. Але Університет Кордови виступив з ідеєю переробляти все сміття на місці та використовувати його для експериментального будівництва ділянки дороги на шосе CH-2, яке проходить навколо злітно-посадкової смуги в аеропорту, а також з’єднує Кордови з містом Альмодовар. Ця ділянка дороги щодня використовується більш ніж 9 000 транспортних засобів. Після десяти років досліджень була опублікована повна робота. Результати дуже позитивні, і висновок полягає в тому, що перероблені матеріали зносу є хорошою альтернативою при будівництві доріг.

Дорога зі знесених будинків

Більшість дослідницьких проєктів, виконуваних на національному або міжнародному рівні, виконуються в лабораторії.

«Це дослідження показує можливість використання цих матеріалів у реальному проєкті та протягом тривалого періоду часу», – говорить дослідник Хосе Рамон Хіменес.
Це дослідження було проведено за участю компанії PLODER UICESA, підрядника проєкту будівництва шосе, і за підтримки AENA та Агентства водних ресурсів Guadalquivir, власника дороги.

Одна ділянка дороги була побудована з натуральних наповнювачів, зазвичай використовуваних матеріалів для подібних будівельних проєктів. На експериментальній ділянці дороги використовувалися два види перероблених матеріалів: змішані перероблені заповнювачі зі стін і конструкцій будинків і перероблені заповнювачі з бетону, які надходили з фундаментів будинків.

«Властивості поверхні дороги були збережені в обох випадках», – говорить дослідник.

На додаток до визначення характеристик цих матеріалів, дослідницька група хотіла внести свій внесок у забезпечення стабільності в будівельному секторі. Для цього була створена мобільна переробна установка, яка дозволила знизити вплив вуглекислого газу при транспортуванні матеріалів. Дослідник підкреслює, що рециркуляція на місці є життєздатною альтернативою, але «ми повинні бути дуже обережними» в цій області. Є кілька випадків, коли це сміття було перероблене незаконно і без будь-якої гарантії якості. Слід використовувати тільки матеріали з заводів з перероблювання, які можуть гарантувати якість їх матеріалів.

При знесенні будівель утворюється велика кількість матеріалів, які зазвичай потрапляють на звалища. Європейські правила 2020 року про відходи роблять обов’язковою перероблення 70% відходів будівництва та знесення. Однак, Іспанія залишається набагато нижче цієї мети, маючи лише 40% коефіцієнта перероблювання. Це дослідження закладає наукову основу, щоб почати перепрофілювання цих матеріалів.

«Це реальний зразок, який може призвести до того, що урядові установи та будівельні компанії будуть покладатися на перероблені будівельні відходи. У нас немає виправдань, щоб не досягти цілей, необхідних ЄС», – підсумовує Хосе Рамон Хіменес.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button