Земля

Пшениця, вирощена в приміщенні, забезпечить глобальну продовольчу безпеку

Амстердамський стартап Infarm зумів виростити пшеницю без використання грунту, пестицидів і з набагато меншою кількістю води, ніж при звичайному землеробстві.

Image by Pezibear from Pixabay

Дотепер за допомогою подібних технологій вироблялися лише продукти преміум-класу: трави, салати і іноді фрукти.

Вирощування основної культури в закритому грунті, якщо воно буде реалізовано у великих масштабах, може змінити правила гри на світовому продовольчому ринку. Традиційним поставкам все частіше перешкоджають зміна клімату, проблеми з логістикою і геополітичний фактор. Таким чином, наявність альтернативних джерел сільськогосподарських культур може згладити негативний ефект від будь-яких можливих в майбутньому перебоїв з поставками.

Однак рано говорити про серйозне розширення проекту, оскільки існує велике питання про доступ до енергії для живлення закритих ферм, що потенційно може створити нові вразливі місця.

Для задоволення поточних потреб при прогнозованій Infarm врожайності будуть потрібні криті ферми, що перевищують посівні площі пшениці у Франції.

Infarm заявила, що її перші випробування показують прогнозовану річну врожайність пшениці в 117 тонн з гектара. Тоді як середня врожайність у 2022 році в Європейському Союзі — 5,6 тонни з гектара, а в США — 3,1 тонни.

«Щоб продовжувати годувати зростаюче населення світу, нам потрібно досягти більш високих врожаїв, що, як ми вже довели, можливо для пшениці», — сказав Гай Галонська, головний технічний директор і співзасновник Infarm. “Ми впевнені, що пшеницю можна успішно вирощувати в приміщенні як альтернативу, стійку до зміни клімату».

“Компанія досягла таких видатних врожаїв завдяки шести циклам вирощування на рік, у порівнянні з одним циклом вирощування у відкритому грунті», — сказав Падраїк Флад, керівник групи генетики сільськогосподарських культур в Infarm. За його словами, при правильній кількості світла, вологості, температури та поживних речовин кімнатні рослини працюють на повну потужність за відсутності стресу чи хвороб.

Компанії вже вдалося залучити фінансування і, в разі масштабування, технологія допоможе нагодувати планету вже в найближчому майбутньому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments