Земля

Сонячні затемнення викликають ураганні вітри на Землі

Едмунд Галлей – той самий, який відкрив комету Галлея – повідомляв про «Холод і Вогкість, що супроводжували Темряву», говорячи про холодну та сиру погоду під час сонячного затемнення 1715 р., та «вселили Жах» в людей, що спостерігали це затемненням.

a6a4f741f9a2f1262df9549cd61f5172
Це моторошне погодне явище, яке охарактеризував Галлей – і яке також відчули на собі жителі Сполученого Королівства (СК) під час сонячного затемнення, що спостерігалося в минулому році – є аж ніяк не плодом уяви людей, кажуть дослідники.

«Вітри затемнення» представляють собою зміни в напрямку вітрів, викликані частковим блокуванням Сонця Місяцем, проте до теперішнього часу учені не змогли вказати на причину цих змін.

Метеорологи з Університету Рідінга, Великобританія, знайшли відповідь за допомогою великої групи з 4500 астрономів-любителів з СК, які взяли участь в експерименті National Eclipse Weather Experiment, що проводився під час затемнення, що спостерігалося 20 березня 2015 р.

Для з’ясування причин виникнення змін напрямку вітрів, що супроводжують затемнення, один з організаторів цього експерименту професор Сюзанн Грей проаналізувала дані, надані Метеобюро СК, а також дані, отримані від домашніх метеостанцій добровольців, які брали участь в експерименті.

Аналіз показав, що найбільш імовірною причиною виникнення змін у напрямах вітрів при затемненнях є зміни «граничного шару», що розділяє між собою вітри, які дмуть на великій висоті, і приземні вітри. Ці зміни пов’язані з охолодженням поверхні Землі при затемненні і зниженні швидкості циркуляції повітря в атмосфері, що нагрівається від поверхні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button