Екологія

У ЄС зменшилися викиди вуглекислого газу на 24%

На території ЄС викиди вуглекислого газу зменшилися на 24% у порівнянні з показниками 1990 року.

Про це свідчить опублікована у листопаді доповідь, передає ecotown.com.ua.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

У документі наголошується, що обсяг викидів СО2 у 2019 році зменшився на 3,7% у порівнянні з 2018 роком, тоді як ВВП за цей період виріс на 1,5%.

“Скорочувати викиди і забезпечувати зростання економіки одночасно можливо, – сказав виконавчий заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс, який координує європейську програму “Зелений курс”. – Однак сьогоднішня доповідь підтверджує, що ми повинні активізувати зусилля у всіх сферах економіки, щоб досягти нашої спільної мети: нульового рівня емісії парникових газів до 2050 року”.

В ЄС також очікують “безпрецедентного скорочення викидів” у 2020 році через пандемію коронавірусу.

У жовтні Європейська комісія повідомила, що буде домагатися, щоб лідери країн ЄС до кінця року погодилися з її пропозицією щодо клімату: скоротити вуглецеві викиди до 2030 року на 55% у порівнянні з рівнем 1990 року.

“Якщо ми досягнемо (скорочення) хоча б 55%, ми зміцнимо свою перевагу першопрохідця у чистих технологіях, – сказав заступник голови ЄК Марош Шефчович. – Наші компанії будуть лідерами на ринках і ми менш залежатимемо від імпорту енергії”.

На його переконання, у найближчому майбутньому компанії будуть конкурувати на міжнародних ринках завдяки зеленим технологіям.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button