Фото

У Йорданії знайшли сліди стародавньої цивілізації (фото)

Вчені з Лейденського університету знайшли в Чорній пустелі в Йорданії тисячі наскельних зображень і написів, які можуть бути доказом існування стародавньої цивілізації.

7aae77a8a3a337e4b2d405406a758c10
Тисячі петрогліфів виявлені в Чорній пустелі, розташованої в регіоні Джебель-Курма в Йорданії. Вік зображень оцінюється вченими в 2 тис. років.

«Зараз Джебель-Курма являє собою вкрай несприятливе місце для життя. Це посушливий регіон, який складно перетнути», – говорить професор Пітер Аккерманс з Лейденського університету в Нідерландах.

Виявлені вченими написи написані на сафаїтській мові. Цю мову використовували люди, що проживали на території сучасних Сирії, Йорданії і Аравійському півострові. За словами вчених, дві тисячі років тому на
території регіону Джебель-Курма росли дерева, тут водилася дичина, існували великі поселення. Численні графіті свідчать про те, що ця місцевість активно використовувалася людьми.


Серед петрогліфів зустрічаються зображення левів, антилоп, коней і великих птахів, можливо, страусів. Знайдені поруч з петрогліфами написи зазвичай короткі. Більшість з них – імена. Ряд написів містять
вказівка на рід діяльності людей. Деякі нечисленні написи вказують на конфлікти, які були у людей, що населяли регіон Джебель-Курма, з набатеями – будівельниками стародавнього міста Петра. Іноді автори петрогліфів намагалися поділитися своїми почуттями. Наприклад, один напис свідчив: «Збожеволів від коханої».

Крім петрогліфів археологи виявили залишки укриттів і гробниць. Вчені вважають, що люди, які проживали в цій місцевості, вели кочовий спосіб життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button