Фото

У Саудівській Аравії знайшли рештки гігантських доісторичних слонів

Півмільйона років тому Аравійський півострів не був млявою пустелею. Цей регіон представляв собою територію з буйною рослинністю, а клімат був вологим.


Нове відкриття, зроблене палеонтологами з міста Джидда, свідчить про те, що в цій місцевості колись жили гігантські слони, які були у 1,5 рази більше від нині живучих найбільших великих слонів. Рештки слонів-велетнів були виявлені недалеко від озера, що існувало багато років тому стародавнього озера.

В Саудовской Аравии нашли останки гигантских доисторических слонов
Кістки належать слонам виду Elephas recki. Вони мешкали в період 3,5 млн 300 тис. років тому. Територія їх проживання простягалася від Африки до Близького Сходу.

Вперше вчені натрапили на залишки в пустелі Нефуд в 2014 році. В цьому році дослідники витягли кістки знайденої особини. Всього фахівцям вдалося виявити близько 60% рештків слона. Це найбільш добре збережений представник даного виду. Раніше вчені знаходили кістки інших слонів Elephas recki, у тому числі примірника, який жив 1,8 млн років тому в районі озера Туркана на півночі Кенії.

Elephas recki досягали у висоту понад 4,5 метра. Вони були не менш ніж у два рази важче сучасних слонів. Аналіз кісток знайденого в Саудівській Аравії слона свідчить про те, що цей слон був самцем. Це була доросла особина.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button