Земля

Завісу над рецептом вічної молодості привідкрили … черв’яки

«Уповільнивши збірку трьох ключових білків мітохондрій, нам вдалося значно продовжити молодість черв’якам-нематодам, заодно продовживши і життя. Наше дослідження вселяє надію в те, що за допомогою найпростіших антибіотиків можна не тільки зробити життя довшим, але також максимально продовжити і цей відрізок, коли людина знаходиться в самому розквіті сил, » – тлумачать вчені Федеральної політехнічної школи Швейцарії в Лозанні.

Раніше та ж група вчених досліджувала функціонування організму мишей, намагаючись відшукати гени, що відповідають за старіння, і якось загальмувати цей процес. Дослідники помітили, що геноми мишей-довгожителів були пов’язані однією особливістю: низькою активністю трьох генів з категорії MSP, які «збирають» білки мітохондрій. Швейцарці спробували «вирахувати», які зовнішні фактори можуть забезпечити такий ефект, щоб не завдати шкоди організму.

В результаті, дослідники виростили кілька популяцій черв’яків-нематод. Кожній групі піддослідних запропонували інший раціон. Виявилося, що та група, яка отримувала антибіотики, що блокують роботу MSP-генів, прожила довше за інших, причому різниця склала 10 днів! «Ощасливлені» нематоди прожили майже місяць замість 20 стандартних днів. Крім того, вони довше зберігали активність, характерну для молодих особин.

Втім, перед тим, як цю ідею можна буде впроваджувати в життя, вивівши людську формулу чудодійних антибіотиків, належить освоїти безліч етапів дослідження. Так, наступний крок – експерименти з лабораторними мишами. Вчені серйозно націлені на саму інтенсивну роботу: все ж дуже хочеться жити довго, відчувати себе відмінно і виглядати чарівно.

Натхнення: scienceblog.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button