Земля

Вчені пояснили виникнення алмазів

Відкрито новий механізм виникнення природних алмазів – цей процес пов’язують з падінням рівня pH при взаємодії води і скельних порід в надрах Землі.

04-11-15-foto-600x473-1

Раніше утворення алмазів зазвичай пояснювали окислювально-відновними реакціями в рідинах і магмі, а рівню pH (водневого показника, який характеризує концентрацію вільних іонів водню у воді і відображає ступінь кислотності або лужності середовища) не приділялося особливої уваги.

Дімітрі Сверженські (Dimitri Sverjensky) і його колеги побудували модель умов утворення алмазів (за участю водомістких рідин, високої температури і тиску). Розраховуючи рух рідин та їх взаємодію з силікатними породами, автори дослідження прийшли до висновку, що ці реакції знижують рівень pH. Тоді необоротна реакція рідини з еклогітамі при температурі 900 градусів Цельсія і тиску в п’ять гігапаскалів і створює алмази і супутні мінерали. Цей процес не потребує окисно-відновних реакціях, підкреслюють геохімікі.

Модель Сверженські також може бути корисна для вивчення різних природних середовищ, де утворюються алмази. Її можна ускладнити, додавши додаткові параметри.

Алмаз являє собою одну з модифікацій вуглецю. Відрізняється особливою твердістю і впорядкованістю кристалічної решітки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button