Екологія

Тварини-мігранти загрожують місцевій фауні

Міжнародна група вчених оцінила ймовірність вторгнення в Європу інвазивних видів. З початкового чорного списку, що складається з 329 тварин і рослин, що представляє загрозу для біорізноманіття та екосистем у регіоні, вибрали 66 видів. Найбільш небезпечними протягом наступного десятиліття слід вважати вісім з них, рівень небезпеки ще 40 вважається високим, 18 — середнім, повідомляє EurekAlert.

До найбільш небезпечних чужорідних особин віднесли змієголові з Китаю; риба мешкає в річках регіону від Янцзи на півдні до басейну річки Амур на півночі. Поводитися агресивно стосовно інших сусідських видів. Що важливо знати – вона виживає в складних природних умовах, що змінюються; сьогодні вона вже широко поширилася в Японії. На другому місці розташувалася золота мідія родом з Китаю та Південно-Східної Азії; зараз вона вже підкорила Сполучені Штати і Південну Америку. На третьому – раки з США, які активно витісняють місцевих мешканців.

Далі в списку смугастий сом з Індійського океану. У 2002 році його вперше зареєстрували в Середземному морі, а через короткий час його масово бачили на ізраїльському узбережжі. Зелена водорість вважається «інженером» екосистеми, яка активно змінює її структуру і функціональність. Вона виростає в Індо-Тихоокеанському регіоні, але вже помічена біля північних берегів Ізраїлю. Морський равлик, що живе уздовж узбережжя Каліфорнії до Мексики, вважається нині інвазивним видом в Азії; на думку вчених, таким регіоном стане Європа. Чорна смугаста мідія з тихоокеанського узбережжя Панами в минулому столітті дісталася до Фіджі, Індії, Малайзії, Тайваню, Японії і Австралії. У деяких з цих прибережних районів вона повністю домінує, оскільки пристосувалася виживати в екстремальних і несприятливих умовах навколишнього середовища. Білка з Північної Америки вже потрапляла в чорний список, і вона як і раніше загрожує Європі.

Найбільша частка виявлених чужорідних видів припадає на Азію, Північну Америку і Південну Америку. На думку деяких науковців, ефективним способом боротьби з інвазіями є запобігання прибуття нових видів. Однак спрогнозувати шляхи можливого розповсюдження вкрай складно: тут потрібно врахувати безліч чинників, серед яких зміна клімату, торгівля, екологія…


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button