ЗемляТехнології

У Казахстані побудують найбільший «зелений» завод з виробництва водню

Німецька компанія Sevind анонсувала будівництво найбільшого у світі «зеленого» заводу для видобутку водню: він буде розташований в Казахстані.

Проєкт нового заводу передбачає видобуток в Казахстані 45 ГВт електроенергії від сонячних і вітрових генераторів для щорічного виробництва 3 млн тонн водневого палива.

Завод в Казахстані не матиме аналогів у світі – він удвічі потужніший, ніж Asian Renewable Energy Hub, що будується в Австралії, і в п’ять разів більший від проєкту Enegix Base One в Бразилії.

Для порівняння, найбільший з діючих водневих заводів – канадський Air Liquide використовує всього 20 ГВт для живлення електролізних установок, тоді як Svevind намір витрачати на ці цілі по 30 ГВт.

У Sevind відзначають, що на планування, інженерні роботи, закупівлі й фінансування підуть від трьох до п’яти років, а на будівництво і введення в експлуатацію ще п’ять.

Завод вирішили будувати в Казахстані завдяки зручному рельєфу і вітряному клімату. Крім цього, сировинна економіка країни – одна з найбільш процвітаючих в Центральній Азії, тому місце досить безпечне для реалізації довгострокових проєктів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button