Технології

Вчені знайшли екологічний спосіб переробки старих сонячних батарей

Однією з проблем енергетики ВДЕ стає переробка елементів систем, що відслужили свій термін. Зокрема, це стосується сонячних батарей, що використовуються по всьому світу.

Очікується, що до 2023 року щорічно буде утворюватися близько 1,5 мільйона тонн фотоелектричних відходів в Китаї, 1 мільйон тонн в США і 145 тисяч тонн в Австралії. Дослідження вчених з Університету Нового Південного Уельсу (Австралія) пропонує економічно ефективний і екологічно безпечний спосіб переробки сонячних батарей, який повинен допомогти впоратися зі зростаючими обсягами виведених з експлуатації фотоелектричних елементів.

Процес містить демонтаж сонячних батарей, видалення алюмінієвого каркасу, подрібнення світлоприймальних осередків і використання електростатичного поділу для збору цінних матеріалів, таких як срібло і мідь.

Доктор Пабло Діас, один з авторів роботи, заявив, що дослідження показало можливість запуску невеликого підприємства, здатного переробляти до 1000 тонн сонячних панелей, що відслужили в рік. Це еквівалентно 50 000 панелей на рік.

Нині в Австралії значна кількість енергії для побутових потреб виробляється за допомогою сонячних панелей встановлених на дахах будинків. Впровадження нової технології переробки старих панелей як ніколи актуально, оскільки термін служби багатьох таких систем вже закінчується.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button