Технології

Спритний робот-змія навчився плавати під водою і обстежити кораблі

Лабораторія біоробототехніки в Університеті Карнегі — Меллона (CMU) навчила свого змієподібною робота HUMRS плавати під водою.

Знаменитий змієподібний робот тепер може ковзати й під водою. Його можна буде використовувати для перевірки стану кораблів, підводних човнів і інфраструктури під водою, кажуть дослідники.

Минулого місяця вчені з Інституту робототехніки CMU протестували загартованого підводного модульного робота-змія (HUMRS) в університетському басейні. Тест показав точний і плавний рух під водою, а також високий ступінь контролю.

Робот-змія був розроблений на грант Інституту передової робототехніки для виробництва (ARM). За словами Метта Фішера, керівника програми інституту ARM, що працює над проєктом, його метою є допомога міністерству оборони США в перевірці кораблів, підводних човнів і іншого підводної інфраструктури на предмет пошкоджень або в рамках планового технічного обслуговування.

За словами авторів розробки, HUMRS може відправитися в місця, недоступні іншим роботам.

Зазвичай військові відправляють для перевірки команду водолазів або заводять судно в сухий док. Обидва ці заходи досить дорогі й вимагають витрат часу. Підводний робот міг би оперативно оглядати корабель, негайно попередивши екіпаж про критичні ушкодження або відправивши інформацію про проблеми в порт.

 

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button