Технології

У Китаї створять дві надшвидкісні транспортні системи

Американська компанія Hyperloop Transportation Technologies (HTT) домовилася з одним з місцевих китайських держпідприємств про створення компанії, яка займеться будівництвом першої в країні лінії високошвидкісних вакуумних транспортувань. Об’єкт збираються побудувати на території провінції Гуйчжоу (південь КНР).

«Китай займає лідируючі позиції в світі по протяжності високошвидкісних залізничних перевезень на далекі відстані. Зараз китайська влада шукає більш ефективний спосіб транспортування за допомогою технології Hyperloop», — цитують китайські ЗМІ голови ради директорів HTT Бібопа Гресту.

За словами Греста, новий вид високошвидкісної транспортної системи перевезення пасажирів і вантажів дозволить Китаю вирішити багато нагальних завдання. Згідно заявленим планам, в рамках першого етапу планується створити вакуумну лінію протяжністю 10 кілометрів. Надалі планується продовжити. Буде 10-кілометрова гілка пов’язувати якісь важливі населені пункти, поки не уточнюється.

Нагадаємо, що концепт Hyperloop був запропонований ще в 2012 році американським підприємцем Ілоном Маском. Його суть полягає у створенні високошвидкісної закритої системи, в якій в умовах вакууму будуть пересуватися поїзда-капсули, розвиваючи швидкість понад 1200 кілометрів на годину. У технології бачать серйозний потенціал, здатний нав’язати конкуренцію авіа – і залізничному транспорту, дозволивши повністю змінити існуючу в світі транспортну інфраструктуру.

Крім Hyperloop Transportation Technologies угоду з однією з китайських проурядових компаній отримав інший американський стартап Arrivo, яким керує колишній інженер компанії SpaceX Борган Бемброган, а працюють в ній колишні співробітники компанії Hyperloop One. Китайська компанія GTA вирішила вкласти в Arrivo 1 мільярд доларів.

Нагадаємо, що суттю проекту Arrivo є оснащення вже існуючої інфраструктури доріг громадського користування двома додатковими смугами руху, які будуть розташовані окремо від основного потоку. Як і у випадку з Hyperloop спеціальні транспортні засоби будуть пересуватися всередині закритої системи. Завдяки використанню маглев-технологій пересування по лініях Arrivo буде здійснюватися зі швидкістю 320 кілометрів на годину.

Як повідомляє агентство Bloomberg, фінансування в розмірі 1 мільярда доларів може вистачити на будівництво трьох гілок системи Arrivo протяжністю близько 15 кілометрів. При успішній реалізації проекту подібна транспортна система зможе знайти інтерес у більшого числа інвесторів, вважає видання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button