Екологія

У коралів виявили унікальні гени імунітету

Нове дослідження Університету Майамі показало, що звичайний вид коралів міг би створити унікальні імунні механізми, щоб справлятися зі змінами в навколишньому середовищі.

Група вчених на чолі з Россом Кьюнінгом (Ross Cunning) і Ніккі Трейлор-Ноулзом (Nikki Traylor-Knowles) виявила, що приблизно 30 відсотків геному цвітної капусти (Pocillopora damicornis) унікально в порівнянні з кількома іншими кораловими рифами, а в цих 30 відсотках багато генів пов’язані з імунною функцією. За словами дослідників, ця різноманітність генів може грати важливу роль в тривалості життя коралових рифів в умовах зміни клімату та окислення Світового океану. Результати дослідження опубліковані в журналі Scientific Reports.

«Цей корал хоч і традиційно вважається бур’яном, все ж може бути одним з останніх видів, який здатний вижити в умовах екологічних змін», — впевнений старший автор дослідження Ніккі Трейлор-Ноулз.

Для проведення досліджень вчені встановили послідовність геномного ДНК двох здорових фрагментів і двох вибілених фрагментів P. damicornis — одного з найпоширеніших коралових рифів у світі, а потім порівняли його геном з відомими геномами декількох інших видів коралів.

В ході роботи з’ясувалося, що ці корали мають набагато більше різноманітних генів імунітету, ніж очікували вчені, що характерно для дуже надійного імунітету. Дослідники впевнені, що саме еволюція вродженої імунної системи — визначальна риса виживання P. damicornis, вона допоможе їм і далі успішно пристосовуватися до різних сценаріїв зміни клімату.

«Це дослідження допоможе нам краще зрозуміти, як корали справляються зі стресом. Їх складна імунна система вказує на потенційні можливості вирішення проблеми екологічних змін, причому для цього виду це буде зробити набагато легше, ніж для інших коралів», — підкреслює Трейлор-Ноулз.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button