Екологія

Представлена карта антропогенного впливу на Світовий океан

Карта показує, яку частину Світового океану змінило морське будівництво. Вчені з’ясували, що поки споруди займають незначну частину ландшафту, але слід, який вони залишають, охоплює велику територію.

Команда з австралійського Університету Сіднея і Сіднейського Інституту морських наук збирала дані з різних галузей промисловості і в результаті створила карту антропогенних змін Світового океану. У дослідження потрапила інформація про нафтові вишки, вітряні електростанції, телекомунікаційні кабелі, торгові порти, мости, тунелі, штучні рифи і аквакультурне господарства, побудовані до 2018 року. Результати роботи опубліковані в журналі Nature Sustainability.

Це перша карта, яка показує, як сильно змінилося водне середовище через будівництво. Вся інфраструктура на ній займає близько 32 тисяч квадратних кілометрів – це 0,008 відсотка площі світового океану. Вчені відзначили, що 40 відсотків фізичного сліду від споруд припадає на аквакультурне господарства в Китаї.

Карта торгових портів / © Bugnot et al./ Nature Sustainability

Автор проєкту, доктор Ана Банго, пояснила, що слід, який залишають споруди, набагато більший. Всього водне будівництво з урахуванням різних забруднень, зміни течій і якості ресурсів торкнулося від одного до 3,4 мільйона квадратних кілометрів морського ландшафту. Тільки шумове забруднення від торгових портів поширяться на відстань до 20 кілометрів.

Дослідницька група вважає, що вплив людини на Світовий океан почав стрімко зростати в середині ХХ століття. В основному воно зачіпає прибережні райони. Щоб зрозуміти, як це позначиться на середовищі через десять років, автори вивчили дані про майбутні проєкти. Вони з’ясували, що до 2028 року площа морської інфраструктури збільшиться на 50-70 відсотків.

«Цифри тривожні, – заявила Банго, – але наша оцінка поки неточна: у багатьох регіонах область морського будівництва регулюється погано, тому інформації про майбутні споруди не вистачає».
Карта морських ферм / © Bugnot et al./ Nature Sustainability

Група сподівається, що дослідження покаже, як важливо зберігати водне середовище і регулювати будівництво. Також отримані результати можуть стати відправною точкою для подальших досліджень і допоможуть створити інструменти для постійного спостереження за будівництвом всіх типів морських споруд.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button