Екологія

Епоха кліматичних змін ставить під загрозу існування Фіджі

Розташований в південній частині Тихого океану архіпелаг Фіджі вступив в «страшну епоху» екстремальних погодних умов, — сказав прем’єр-міністр країни після того, як в результаті удару циклону загинули чотири людини.

Вореке Баїнімарама заявив, жителі Фіджі змушені боротися за виживання, оскільки у результаті зміни клімату практично постійно страждають від руйнівних тропічних циклонів.

У минулу неділю циклон «Джозі» пройшов повз Фіджі, проте разом зі штормом прийшли зливи, сильні вітри і повені, які серйозно пошкодило будинки місцевих жителів, магазини і транспортні засоби на Віті-Льову — головному острові архіпелагу.

Більше тисячі людей залишаються в евакуаційних центрах через наслідки минулого циклону. За словами пана Баїнімарама, зміни клімату призвели до того, що стихійні лиха на Фіджі стають дедалі лютіші і відбуваються частіше.

Так, циклон «Вінстон» 2016 року, став найпотужнішим у південній півкулі за весь час спостережень, забрав життя 40 людей, в той час як ще 40 000 будинків на островах Фіджі були пошкоджені або зруйновані внаслідок спровокованого циклоном зсуву. Циклону була привласнена 5 категорія; пориви вітру швидкістю до 175 км/год трималися за 10 хвилин. Тоді ж була зафіксована рекордна сила вітру — 306 км/год.

Потужні шторми часто налітали на Фіджі і в минулому. Найбільш сильним серед тих, що передували Вінстону, був циклон «Еван» в 2012, обійшовся без жертв. Найсмертоноснішим виявився циклон «Мілині» 1979 року, через якого загинули 53 людини.

«Ми знаходимося в майже постійній небезпеці стихійних лих», — заявив Баїнімарама в минулий вівторок. Зміни в кліматі «посилили» небезпеку, додав політик і закликав уряди країн по всьому світу скоротити обсяги викидів вуглецю.

«Ми зобов’язані донести до всього світу необхідність лицем до лиця зустріти загрозу. Як нація, ми будемо стійко протистояти страхітливій епосі, що прийшла до нас. Ми будемо боротися за виживання. Нам загрожує постійна небезпека», — сказав Баїнімарама.

Він закликав країни світу зупинити підвищення температури на Землі, як того вимагає Паризька угода.

«Це єдиний шлях запобігти всесвітній катастрофі, особливо небезпечної для вразливих народів, на зразок нашого», — додав Баїнімарама.

Політик також згадав результати дослідження, проведеного Світовим банком та представниками влади Фіджі. Згідно йому, річні втрати, які Фіджі несе в результаті ударів стихії, можуть скласти 6,5 відсотка економіки країни до 2050 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button