Екологія

Вчені заявили, що якщо глобальне потепління не зупинити, великий Бар’єрний риф повністю загине

Великий Бар’єрний риф простягається на 2300 кілометрів уздовж узбережжя Австралії. Він є домом для незліченної кількості риб та інших морських тварин. Однак попри свої значні розміри, вчені попереджають, що до 2025 року 99% рифу може загинути через зміни клімату.

Австралійська академія наук виявила, що якщо глобальні температури піднімуться на 1,5°C, то найбільша у світі система коралових рифів в кінцевому підсумку загине. Очікується, що спочатку диво природи значно зменшиться у своїх розмірах, але якщо Земля потеплішає на 2°C, то від величезної екосистеми залишиться лише 1%..

Минулого року вчені виявили, що великий бар’єрний риф зараз стикається зі своїм «самим великим» і потенційно руйнівним знебарвленням через незвично теплих температур океану. Також дослідники з’ясували, що більша частина коралів була втрачена через знебарвлення за останні 25 років. Процес знебарвлення відбувається, коли температура води підвищується і корали витісняють водорості, що мешкають в їх тканинах. Ці водорості життєво важливі для самих поліпів, через те, що вони забезпечують корали їжею.

Попри такий руйнівний процес, біологи відзначають, що корали здатні відновлюватися. Якщо люди зможуть стабілізувати потепління, то вижили корали зможуть знову стати кольоровими. Однак якщо відбудеться зворотне, то колись барвистий риф буде заселений морськими бактеріями та іншими організмами.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button