Авто

Перший сонячний кросовер побудує Humble Motors (фото)

Каліфорнійський стартап Humble Motors, заснований у 2020 році, має намір налагодити масове виробництво «перших у світі кросоверів на сонячних батареях». Концепт одного з них, названого Humble One, вже готовий.

One – це компактний електричний SUV довжиною близько п’яти метрів і масою приблизно 1800 кілограм. Обтічний кузов моделі повинен забезпечувати відносно невисокий коефіцієнт аеродинамічного опору – 0,25. Потужність силової установки складе 1020 к. с. За заявою Humble Motors, в салоні зможуть з комфортом розташуватися чотири людини, хоча формально автомобіль п’ятимісний.

Перший сонячний кросовер побудує Humble Motors

Як очікується, Humble One отримає запас ходу близько 800 км. У дах і вікна електрокросовера планується вмонтувати високоефективні фотоелектричні елементи, патент на які зараз оформляється.

Загальна площа сонячних панелей на автомобілі повинна скласти 7,65 квадратних метрів. Передбачається, що енергії Humble One, яка виробляється ними за день буде вистачати для подолання до 97 кілометрів. Природно, електричний кросовер зможе заряджатися і стандартними способами – від пристроїв змінного і постійного струму.

Перший сонячний кросовер побудує Humble Motors

На офіційному сайті Humble Motors вже відкритий збір попередніх замовлень на One. Ті, хто хоче зарезервувати місце в черзі на сонячний електромобіль, повинні залишити заставу в розмірі 300 доларів США, яка повністю повертається і ні до чого не зобов’язує. Передбачається, що серійний випуск моделі почнеться в 2024 році, а до клієнтів перші екземпляри доберуться в 2025 році.

Перший сонячний кросовер побудує Humble Motors

Вартість Humble One в базовій комплектації складе 109 тисяч доларів США, що досить багато. У цьому ціновому сегменті представлені в основному топові версії моделей Tesla, Porsche і Audi. Скоро до них повинні додатися електромобілі від Lucid, Rivian і General Motors.

Перший сонячний кросовер побудує Humble Motors

Втім, за твердженням представників стартапу, на сонячний автомобіль вже отримано близько двохсот замовлень. Колишній виконавчий директор Ford, а тепер головний інженер Humble Motors Алекс Богічевіч заявив:

“«У Humble One є свої шанувальники – на нього залишені попередні замовлення на суму понад 20 мільйонів доларів. Причому в США кількість зроблених замовлень минулого місяця збільшилася на 426%, в той час, як в цілому продажі електромобілів в США виросли всього на 12% ».”

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button