Земля

У льодах Антарктиди знайшли невідомих тварин, схожих на губки

Британські вчені виявили на дні моря під шельфовим льодовиком невідомих тварин, схожих на губки.

Image by David Mark from Pixabay

Незвичайних тварин знайшли під час дослідницького буріння на шельфовому льодовику Фільхнера: під час робіт фахівці виконали вісім отворів на площі розміром з тенісний корт.

У роботі відзначається, що раніше антарктичне узбережжя вважалося неживим, конкретно для прикріплених бентосних форм життя.

Вчені припускали, що під плавучими льодовиками, в повній темряві можуть існувати тільки невеликі мобільні  стерв’ятники і хижаки, такі як риби, черви, медузи або криль.

“Це відкриття – одна з тих щасливих випадковостей, що нагадують нам, що морське життя Антарктики неймовірно особливо і дивно пристосоване до крижаного світу”, – каже Х’ю Гріффітс, доктор, біогеограф і провідний автор дослідження

За даними авторів роботи, невідомі організми знаходяться на відстані 1500 км вгору за течією від найближчого джерела фотосинтезу.

Можливо, припускають автори, ці тварини збирають поживні речовини, що вивільняються при таненні льодовика, або використовують для життєдіяльності сполуки метанових струменів, що просочуються з морського дна.

Вчені мають намір продовжити дослідження, оскільки залишається ще багато питань: що це за істоти, як вони потрапили на дно, чим харчуються.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button